جنگ نرم

در جنگ نرم، چه کسانى باید میدان بیایند؟ قدر مسلّم نخبگان فکرى‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند.(امام خامنه ای)

جنگ نرم

در جنگ نرم، چه کسانى باید میدان بیایند؟ قدر مسلّم نخبگان فکرى‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند.(امام خامنه ای)

این وبلاگ سعی دارد با معرفی مبانی معرفتی گفتمان انقلاب اسلامی و نهادینه کردن آن در جامعه، عمق فکری و معرفتی جریانهای فکری و فرهنگی و سیاسی را نمایان کند تا ظلمات و موانع رسیدن به اهداف و آرمانهای الهی انقلاب اسلامی نمایان شود و در این مقطع حساس انوار الهی انقلاب اسلامی هر چه زودتر به ظهورکامل برسد.

پیوندها
پیوندهای روزانه

۳ مطلب در مرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

۲۳
مرداد

  • محسن نوروزی
۲۰
مرداد

اقتصاد مقاومتی از تفکر تا حرف (1)

مقدمه و  بررسی یک گذاره از اصول اقتصاد مقاومتی و بررسی شرایط سیاسی کشور

انقلاب برای طی طریق به سمت اهداف و آرمان های متعالیه، در اکنون خود با مصائبی رو‌به‌رو است که مانع حرکت او به سمت مقصودش شده است و با عنایت به تحقق هر یک از مراحل از فرآیند پنج‌گانه انقلاب اسلامی و رسیدن به گام نهایی یعنی حکومت جهانی و تمدن نوین اسلامی و در واقع الگو شدن ایران برای همه امت‌ها، اگر این موانع برداشته نشوند، ضربه‌های سنگینی متحمل او خواهد شد. از طرفی نباید فراموش کرد که انقلاب اسلامی در سلوک خویش بسیار بسیار نیازمند مشارطه، مراقبه، محاسبه و مؤاخذه است و مراقبت از این چهار میسر نگردد مگر توسط نخبگان و مردم. مراقبه نخبگان و مردم باید هر لحظه و آنی انجام گیرد تا انقلاب بتواند به سیر خود تا مقصود ادامه دهد. اولین مرتبه مراقبه نخبگان و خواص و مردم حوزه تفکر می‌باشد چرا که این تفکر، نقشه راه کلی را برای ما نمایان می‌سازد.


  • محسن نوروزی
۱۸
مرداد

امام خامنه‌ای:

"همین تحریم‌ها هم فرصت است.

... خود همین تحریم‌ها به یک معنا فرصت است "

در جوار حرم رضوی - 1 فروردین 1394

هاشمی رفسنجانی:

"مهمترین مشکل مان همین تحریم‌ها بود. تحریم ها، اگر یک شهامتی (پیدا) نمی شد. اگر(یک) اقدام جدی نمی شد. اگر فداکاری (در رفع تحریم ها) نمی شد. این تحریم‌ها هم روز به روز هم تشدید می شد. چون خوب هم هر روز آنها (غربی ها) یک سر نخی که ما پیدا می کردیم (برای دور زدن تحریم‌ها) را می بستند و آنجا را قطع می کردند یعنی آماده بودند خوب هم مسلط شده بودند یک جایی که رخنه می افتاد آن رخنه را می بستند. "

در دیدار جمعی از فارغ التحصیلان خارج از کشور(فیلیپین) - 17 مرداد 1394 کدخبر: 77867

تفاوت دو اندیشه

  • محسن نوروزی
.........................................