جنگ نرم

در جنگ نرم، چه کسانى باید میدان بیایند؟ قدر مسلّم نخبگان فکرى‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند.(امام خامنه ای)

جنگ نرم

در جنگ نرم، چه کسانى باید میدان بیایند؟ قدر مسلّم نخبگان فکرى‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند.(امام خامنه ای)

این وبلاگ سعی دارد با معرفی مبانی معرفتی گفتمان انقلاب اسلامی و نهادینه کردن آن در جامعه، عمق فکری و معرفتی جریانهای فکری و فرهنگی و سیاسی را نمایان کند تا ظلمات و موانع رسیدن به اهداف و آرمانهای الهی انقلاب اسلامی نمایان شود و در این مقطع حساس انوار الهی انقلاب اسلامی هر چه زودتر به ظهورکامل برسد.

پیوندها
پیوندهای روزانه

امام خمینی (ره)

مبادا یکوقت این مملکت به دست روس و انگلیس بیفتد! (پاریس، نوفل‏لوشاتو - در جمع دانشجویان و ایرانیان خارج -  13 آبان 1357)

انگلیس استعمارگر و تجاوزکار (نجف -  در جمع علما و وعاظ و امت مسلمان ایران -  23 اسفند 1351)

انگلیس استعمارگر کهنه‌‏کار (نجف -  نامه به یاسر عرفات -  28 شهریور 1357)

ما سال‌های طولانی است که گرفتار این چیزها هستیم که دولت انگلیس به حکومت جائر ما همراهی می‏‌کند. از اول دولت انگلیس پدر این شاه را بر ما تحمیل کرد (پاریس، نوفل‏لوشاتو -  مصاحبه با خبرنگار تلویزیون بی‌بی‌سی - 19 دی 1357)

 

امام خامنه‌ای

این توطئه‌هائى که در این سى سال علیه نظام جمهورى اسلامى از سوى دشمنان گوناگون - البته در رأس آن‌ها آمریکا و خبیث‌ترین آن‌ها انگلیس - انجام دادند، به خاطر این است که این‌ها مرعوبند؛ از حرکت اسلامى، از بیدارى اسلامى، از به خود آمدن دنیاى اسلام می‌ترسند؛ می‌دانند که اگر دنیاى اسلام به خود بیاید، توجه کند، احساس استقلال کند، احساس هویت کند، احساس عزت بکند، این منطقه‌ى حساس دنیا که در اختیار مسلمانان است - که حساس‌ترین مناطق دنیا، همین منطقه‌ى مسلمان‌نشین است - از تحت سیطره‌ى استکبار بیرون خواهد رفت؛ از این میترسند. چون می‌ترسند، توطئه می‌کنند؛ ابزارهاى گوناگون را به کار می‌گیرند. امروز سردمداران سیاست‌هاى استکبارى - آمریکا و صهیونیست‌ها و بقیه‌ى مستکبرین - همه‌ى توان خودشان را به کار گرفته‌اند، بلکه بتوانند ملت ایران را، نظام جمهورى اسلامى را منزوى کنند، بى‌اثر کنند؛ نتوانسته‌اند و به توفیق الهى، به فضل الهى، به حول و قوه‌ى الهى باز هم نخواهند توانست. (دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم در سالروز عید سعید غدیر -  15 آذر 1388)

 

  • محسن نوروزی

نظرات  (۱)

تسخیر سفارت انگلیس مانند امریکا توطئه دشمن برای اسقاط نظام بود حتی اگر به ظاهر مورد تایید ولی امر قرار گرفته باشد
پاسخ:
این مطلب ناظر به تسخیر سفارت انگلیس نبود.
به بیانات امام خامنه ای بعد از تسخیرسفارت انگلیس رجوع شود که بسیار راهگشاست.
درخواست می نمایم که رجوع کنید.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
.........................................