جنگ نرم

در جنگ نرم، چه کسانى باید میدان بیایند؟ قدر مسلّم نخبگان فکرى‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند.(امام خامنه ای)

جنگ نرم

در جنگ نرم، چه کسانى باید میدان بیایند؟ قدر مسلّم نخبگان فکرى‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند.(امام خامنه ای)

این وبلاگ سعی دارد با معرفی مبانی معرفتی گفتمان انقلاب اسلامی و نهادینه کردن آن در جامعه، عمق فکری و معرفتی جریانهای فکری و فرهنگی و سیاسی را نمایان کند تا ظلمات و موانع رسیدن به اهداف و آرمانهای الهی انقلاب اسلامی نمایان شود و در این مقطع حساس انوار الهی انقلاب اسلامی هر چه زودتر به ظهورکامل برسد.

پیوندها
پیوندهای روزانه

۳ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۳ ثبت شده است

۲۲
ارديبهشت

بسم اللّه‏ الرحمن الرحیم

خون پاک صدها هنرمند فرزانه در جبهه‏های عشق و شهادت و شرف و عزت، سرمایۀ زوال‏ناپذیر آنگونه هنری است که باید، به تناسب عظمت و زیبایی انقلاب اسلامی، همیشه مشام جان زیبا پسندِ طالبانِ جمال حق را معطر کند. تنها هنری مورد قبول قرآن است که صیقل دهندۀ اسلام ناب محمدی ـ صلی اللّه‏ علیه و آله و سلم ـ اسلام ائمۀ هدی ـ علیهم السلام ـ اسلام فقرای دردمند، اسلام پابرهنگان، اسلام تازیانه خوردگانِ تاریخِ تلخ و شرم آور محرومیتها باشد. هنری زیبا و پاک است که کوبندۀ سرمایه‏داری مدرن و کمونیسم خون‏آشام و نابود کنندۀ اسلام رفاه و تجمل، اسلام التقاط، اسلام سازش و فرومایگی، اسلام مرفهین بی درد، و در یک کلمه «اسلام امریکایی» باشد.

هنر در مدرسۀ عشق نشان دهندۀ نقاط کور و مبهم معضلات اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، نظامی است. هنر در عرفان اسلامی ترسیمِ روشن عدالت و شرافت و انصاف، و تجسیم تلخکامی گرسنگانِ مغضوبِ قدرت و پول است.

هنر در جایگاه واقعی خود تصویر زالوصفتانی است که از مکیدن خون فرهنگ اصیل اسلامی، فرهنگ عدالت و صفا، لذت می‏برند. تنها به هنری باید پرداخت که راه ستیز با جهانخواران شرق و غرب، و در رأس آنان امریکا و شوروی، را بیاموزد. هنرمندان ما تنها زمانی می‏توانند بی‏دغدغه کوله بار مسئولیت و امانتشان را زمین بگذارند که مطمئن باشند مردمشان بدون اتکا به غیر، تنها و تنها در چهارچوب مکتبشان، به حیات جاویدان رسیده‏اند.

و هنرمندان ما در جبهه‏های دفاع مقدسمان اینگونه بودند، تا به ملأ اعلا شتافتند. و برای خدا و عزت و سعادت مردمشان جنگیدند ؛ و در راه پیروزی اسلام عزیز تمام مدعیان هنر بی درد را رسوا نمودند.

خدایشان در جوار رحمت خویش محشورشان گرداند.

67/6/30

روح اللّه‏ الموسوی الخمینی

منبع: صحیفه امام، جلد21، ص145

  • محسن نوروزی
۲۱
ارديبهشت

امام خامنه‌ای:

«شما هم دولتی هستید که این دو خصوصیت را جزو شعارها و برنامه‏های عملکرد خودتان قرار داده‏اید؛ هم به مردم امید می‏دهید، هم وعده‏ی عدالت می‏دهید. همان امید هم به خاطر این است که شما پرچم عدالت را بلند کرده‏اید و دم از عدالت می‏زنید. حقیقتاً هم خلأ امروز دنیا، بیش از همه چیز خلأ عدالت است. در کشور و جامعه‏ی خود ما هم بیشترین چیزی که این جامعه تشنه‏ی اوست، عبارت است از عدالت. وقتی ما به مشکلات، کمبودها، توقعات و انتظارات مردم و آرزوهای بلندی که در ذهن خود ما برای مردم هست، نگاه می‏کنیم، می‏بینیم تقریباً همه‏ی این‏ها برمی‏گردد به مسئله‏ی تأمین عدالت؛ که اگر عدالت تأمین بشود، همه‏ی این چیزها حل خواهد شد. شما عدالت را مطرح کردید، خیلی خوب است. البته ممکن است در این وادی طولانی و پرخطر و دشوار، شما بتوانید قدمهایی را طی کنید؛ ممکن است تا پایان راه، عمرهای ما یا فرصتهای خدمتگزاری کفاف ندهد؛ اما همین قدمی که می‏گذارید و جهتی که اتخاذ کرده‏اید، بسیار باارزش و زنده‏کننده‏ی این شعار است. بنابراین امسال، تصادف هیئت دولت و این هفته‏ی مبارک با نیمه‏ی شعبان یک تصادف دلنشینی است و معناهایی را در ذهن انسان تداعی می‏کند.
شهید رجایی و شهید باهنر هم حقیقتاً از کسانی بودند که امروز برای ما، دو نقطه برای همین مفاهیم والا و باارزش محسوب می‏شوند؛ یعنی حقیقتاً آنچه آن‏ها را به حرکت وامیداشت- که ما از نزدیک می‏دیدیم- عشق به عدالت و عشق به ارزشهای انقلاب و این‏ها بود. جا دارد که شما هفته‏ی دولت را به یاد آن‏ها بزرگ و گرامی بشمارید و خودتان را به آن بزرگوارها منتسب بدانید. إن شاء اللَّه یادشان گرامی باشد.» ۱۳۸۶/۰۶/۰۴


  • محسن نوروزی
۱۰
ارديبهشت

حضرت آیت‌الله {امام} خامنه‌ای، فرمان مهمی را در خصوص مبارزه همه جانبه و سازمان یافته با مفاسد مالی و اقتصادی، خطاب به سران قوا صادر کردند.
متن فرمان رهبر انقلاب اسلامی به رؤسای قوای سه‌گانه بدین شرح است: (به ادامه مطلب بروید)

  • محسن نوروزی
.........................................